Celem tej inicjatywy jest zintegrowanie nowego pokolenia kreatywnych Europejczyków, którzy będą w stanie współpracować w różnych językach, ponad granicami państw i dyscyplinami, aby sprostać ogromnym wyzwaniom społecznym i niedoborom wykwalifikowanej kadry w Europie.
https://ec.europa.eu/…/…/european-universities-initiative_pl
Komisja Europejska podjęła dziś decyzję o zarejestrowaniu trzech nowych europejskich inicjatyw obywatelskich. Są to: „Opłata za emisje CO2 – walka ze zmianą klimatu” (A price for carbon to fight climate change), „Zadbajmy o postęp naukowy: uprawy mają znaczenie!” (Grow scientific progress: crops matter!) oraz „Zakończmy erę plastiku w Europie” (Let's put an end to the era of plastic in Europe).
Jak wygląda sytuacja w Polsce po wyborach do Parlamentu Europejskiego?
W Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w kontekście zbliżających się wyborów do Sejmu i Senatu. Wynik był zatem miernikiem wparcia dla poszczególnych formacji politycznych. Dlatego kampania przedwyborcza w niewielkim stopniu koncentrowała się na tematach istotnych z punktu widzenia wspólnoty. Wyniki wyborów i ich implikacje analizują eksperci sieci Team Europe: prof. Jan Barcz, prof. Zbigniew Czachór oraz prof. Joanna Dyduch.
Wczoraj Finlandia objęła Prezydencję Rady Unii Europejskiej!
Prezydencją nazywamy okres, w którym dane państwo członkowskie przewodniczy posiedzeniom Rady Unii Europejskiej. Okres ten trwa 6 miesięcy. Finlandia objęła prezydencję w Radzie UE po raz trzeci.
Hasłem przewodnim fińskiej prezydencji jest:
"Zrównoważona Europa - zrównoważona przyszłość"
Chcesz poznać priorytety fińskiej Prezydencji? Czytaj dalej!