Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

"Nowe pokolenie Europejczyków – szybkie działanie, trwałe rozwiązania" - artykuł przewodniczącej Kom2020-03-10

Zanim 100 dni temu objęłam stanowisko przewodniczącej Komisji, już byłam pod wrażeniem tego, jak nowe pokolenie Europejczyków wykazuje hart ducha i odwagę w działaniu. W piątek ponownie zobaczyłam i usłyszałam to wyraźnie, gdy tysiące młodych ludzi wyszło na ulice Brukseli, aby domagać się pilnych działań dla naszej planety.

Greta Thunberg wzywa Parlament do wykazania się przywództwem klimatycznym2020-03-09

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg dyskutowała w środę z posłami z parlamentarnej Komisji Ochrony Środowiska o planach UE na rozwiązanie kryzysu klimatycznego. Aktywistka na rzecz klimatu odwiedziła Parlament, aby omówić prawo o klimacie, nad którym obecnie pracuje UE, które ma na celu zobowiązanie Unii do osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 roku.
Przedstawiając Gretę Thunberg, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska Pascal Canfin powiedział: „Każdy ma swoją rolę do odegrania. Jestem głęboko przekonany, że to, czego potrzebujemy, to energia naszej młodzieży. Żadne społeczeństwo nie ulegnie transformacji i nie będzie w stanie odpowiedzieć na wyzwania klimatyczne, przed którymi stoimy, jeśli nie przyjmiemy energii pochodzącej od naszych młodych ludzi. A Ty jesteś jej przykładem.”

Europejski zespół ds. szybkiego reagowania na koronawirusa2020-03-06

Komisja Europejska działa na wszystkich frontach, aby wspomóc zwalczanie epidemii koronawirusa (COVID-19). W związku z tym stale koordynuje swoje działania z państwami członkowskimi w celu wymiany informacji i oceny potrzeb oraz zapewnienia spójnego podejścia w całej UE.

Pozdrawiamy z XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy!2020-03-05

Pozdrawiamy z XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy! Rozmawiamy o możliwościach jakie daje Europejski Korpus Solidarności.