DANE KONTAKTOWE
  • Bartosz Szczepaniak
  • 52 567 07 47
  • europedirect-bydgoszcz@byd.pl
  • ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
  • GODZINY OTWARCIA
  • Poniedziałek 8:00 - 15:00
  • Wtorek 8:00 - 15:00
  • Środa 8:00 - 15:00
  • Czwartek 8:00 - 15:00
  • Piątek 8:00 - 15:00
  • Zapraszamy do odwiedzania punktu
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?
EUROPE DIRECT Bydgoszcz

Archiwum

Nowy film na YouTube!
17/11/2020

Nowy film na naszym kanale na YouTube już dostępny! Debata online "W kierunku nowej polityki migracyjnej". Zachęcamy do oglądania!
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=tFvCwHoOU1s

Już w najbliższy poniedziałek debata!
10/11/2020

Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się debata "W kierunku nowej polityki migracyjnej". Spotkanie odbędzie się przy użyciu MS Teams oraz będzie dostępne na naszym kanale YouTube: http://acconpit.com/7FqM Przy okazji zachęcamy do subskrypcji. Już wkrótce pojawią się nowe filmy.

Nasz najnowszy newsletter już dostępny!
03/11/2020

Zachęcamy do zapoznania się z naszym najnowszym newsletterem wrzesień-październik 2020. Newsletter zawiera informacje na temat działań instytucji UE oraz działań naszego biura. 

Sprawdź tutaj: http://www.europedirect-bydgoszcz.byd.pl/userfiles/files/Newsletter%20nr%205.pdf?fbclid=IwAR2bu7JldyGj_CaxZdRPlsEuzWYWO4SBFa3clZY5xxBRzIpGfAWHjEmEe9E

Dialog Obywatelski ONLINE „Maseczki, szczepionki, kwarantanny – COVID w sezonie grypowym”
30/10/2020

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dialogu Obywatelskim ONLINE „Maseczki, szczepionki, kwarantanny – COVID w sezonie grypowym”, który odbędzie się w czwartek 5 listopada br. w godz. 10:00-11:00. Na nurtujące wszystkich pytania dotyczące obecnej pandemii odpowie dr. n. med. Piotr Kramarz z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Spotkanie poprowadzą Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy bloga popularnonaukowego Crazy Nauka.
Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Facebooku oraz na czacie YouTube podczas transmisji.
Transmisja na profilach PKE w mediach społecznościowych: Facebook lub YouTube.
Więcej szczegółów w załączonym zaproszeniu.

Rozwój społecznej gospodarki rynkowej UE: odpowiednie wynagrodzenia minimalne
28/10/2020

Komisja przedstawia dziś wniosek ustawodawczy dotyczący dyrektywy UE, która ma zapewnić ochronę pracowników unijnych dzięki odpowiednim wynagrodzeniom minimalnym, umożliwiającym godne życie niezależnie od miejsca pracy. Wynagrodzenia minimalne ustalone na odpowiednim poziomie mają nie tylko pozytywne skutki społeczne, ale również przynoszą szersze korzyści gospodarcze – zmniejszają nierówności płacowe, pomagają utrzymać popyt krajowy i zwiększają chęć podjęcia pracy. Odpowiednie wynagrodzenia minimalne mogą również przyczynić się do zmniejszenia różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, ponieważ więcej kobiet niż mężczyzn otrzymuje płacę minimalną. Nowy wniosek przyczyni się również do ochrony tych pracodawców, którzy płacą pracownikom godziwe wynagrodzenie, co umożliwi uczciwą konkurencję.

Obecny kryzys dotknął w szczególności sektory o wyższym odsetku pracowników nisko opłacanych, takie jak usługi sprzątania, handel detaliczny, opieka zdrowotna i długoterminowa oraz opieka rezydencjalna. Zapewnienie pracownikom godnego życia i ograniczenie ubóstwa pracujących jest ważne nie tylko w czasie kryzysu, ale również ma zasadnicze znaczenie dla trwałego ożywienia gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu.

Nawrót koronawirusa: Komisja podejmuje działania zwiększające gotowość UE na walkę z koronawirusem
27/10/2020

Komisja Europejska uruchamia dziś szereg dodatkowych działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, ratowanie życia ludzkiego i zwiększenie odporności rynku wewnętrznego. Są to środki, dzięki którym zyskamy lepszą wiedzę o rozprzestrzenianiu się wirusa i skuteczności naszej reakcji, zwiększymy skalę przeprowadzania właściwie dobranych testów i udoskonalimy ustalanie kontaktów zakaźnych. Działania te dotyczą także intensywnych przygotowań do kampanii szczepień oraz utrzymania dostępu do podstawowych produktów, takich jak sprzęt do szczepień, przy jednoczesnym zachowaniu przepływu wszystkich towarów na jednolitym rynku i ułatwieniu bezpiecznego podróżowania. Propozycje te przedstawiane są tuż przed wirtualnym posiedzeniem przywódców europejskich na temat koordynacji działań związanych z COVID-19, która odbędzie się 29 października w odpowiedzi na wezwanie Rady Europejskiej z 15 października. Mimo że państwa członkowskie są lepiej przygotowane, a ich działania bardziej skoordynowane niż w pierwszych miesiącach pandemii, zdrowie i dobrostan mieszkańców całej Europy, ich rodzin i społeczności nadal są narażone na bezprecedensowe ryzyko.