Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Koronawirus: oś czasu działań UE w 2021 r.2021-03-15

Sprawdź na osi czasu Parlamentu Europejskiego, jak UE walczy ze skutkami pandemii koronawirusa w 2021 roku.

Zobacz, jakie działania podejmuje UE w 2021 r. aby wesprzeć przeprowadzanie szczepień i leczenia, pobudzenie gospodarki, zatrudnienie, społeczeństwo, podróże i transport oraz pomóc swoim partnerom na całym świecie w walce z COVID-19. Aby, uzyskać więcej informacji odwiedź stronę: https://bit.ly/3rXv3hA

Komisja Europejska zatwierdziła czwartą bezpieczną i skuteczną szczepionkę przeciwko COVID-192021-03-12

Komisja Europejska wydała wczoraj warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu szczepionki przeciwko COVID-19 opracowanej przez firmę Janssen Pharmaceutica NV, jedną ze spółek farmaceutycznych Janssen Pharmaceutical należących do grupy Johnson & Johnson. Jest to czwarta szczepionka przeciwko COVID-19 dopuszczona do obrotu w UE.
Komisja wydała to pozwolenie w porozumieniu z państwami członkowskimi oraz po otrzymaniu zalecenia i pozytywnej opinii naukowej od Europejskiej Agencji Leków (EMA), przygotowanych w oparciu o dogłębną analizę bezpieczeństwa, skuteczności i jakości tej szczepionki.

Więcej: https://bit.ly/3cp3Fmb

Komisja wspiera państwa członkowskie w zwalczaniu lokalnych ognisk koronawirusa2021-03-10

Komisja wspiera państwa członkowskie w zwalczaniu lokalnych ognisk koronawirusa, oferując cztery miliony dodatkowych dawek szczepionki BioNTech-Pfizer jeszcze w tym miesiącu. Komisja Europejska osiągnęła porozumienie z BioNTech-Pfizer w sprawie dostarczenia państwom członkowskim w ciągu najbliższych dwóch tygodni dodatkowych czterech milionów dawek szczepionki przeciwko COVID-19, aby zwalczać lokalne ogniska koronawirusa i ułatwić swobodne przemieszczanie się na granicach.

Najnowszy Newsletter już dostępny!2021-03-03

Zachęcamy do zapoznania się z naszym najnowszym Newsletterem!
Co ważnego wydarzyło się w lutym? Poniżej znajdziesz najważniejsze wydarzenia z UE i działalności naszego biura. 
 Link: https://bit.ly/3c2RADc