Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Bezpieczeństwo żywności 2018-04-12

Komisja odpowiada dzisiaj na obawy wyrażone przez obywateli w udanej europejskiej inicjatywie obywatelskiej i przedstawia wniosek mający na celu poprawę przejrzystości badań naukowych w dziedzinie bezpieczeństwa żywności.

System eCall przyspiesza pomoc 2018-04-11

Od 31 marca 2018 r. wszystkie nowe modele samochodów i lekkich samochodów dostawczych sprzedawane w UE muszą być wyposażone w urządzenia eCall, które automatycznie ostrzegają służby ratownicze w razie wypadku i przesyłają swoje stanowisko. Celem systemu jest ograniczenie czasu reakcji na awarie wypadków drogowych i ratowanie życia.

 

Spadek liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych2018-04-11

Z opublikowanych wczoraj przez Komisję Europejską wstępnych statystyk za 2017 r. dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego wynika, że drugi rok z rzędu liczba ofiar śmiertelnych w Unii Europejskiej spadła o około 2%. W Polsce odnotowano 6% spadek liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Energooszczędne budynki w krajach Unii Europejskiej 2018-04-10

Budynki odpowiadają za 40% całkowitego zużycia energii w Europie. Ok. 75% budynków uważa się za nieefektywne energetycznie. Aby rozwiązać ten problem, Parlament Europejski wyznaczył nowe cele dla państw członkowskich, aby budynki w UE stały się energooszczędne.