Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Archiwum

Sieć EUROPE DIRECT rośnie w siłę!2021-05-10

Nasz punkt Europe Direct Bydgoszcz prowadzony przez Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy jest częścią unijnej sieci Europe Direct. W Polsce działają 24 punkty, a w całej UE 424 punkty! Działamy dalej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przybliżamy Wam politykę UE i mówimy o unijnych wartościach. Wkrótce więcej informacji o naszych wydarzeniach!

QUIZ - Co wiemy o naszej Europie? w ramach Dnia Europy2021-05-06

11 maja razem z XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy im. Jeremiego Przybory będziemy świętować Dzień Europy! Z tej okazji przygotowaliśmy "QUIZ - Co wiemy o naszej Europie?". Do wygrania atrakcyjne nagrody + nagrody specjalne ufundowane przez Parlament Europejski - Biuro w Polsce. Czeka nas również Q&A z wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności i studentami zagranicznymi Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Będzie ciekawie, relacja już wkrótce!

Jestem Europejczykiem - wystawa plenerowa2021-05-06

Z okazji siedemnastej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, i w siedemdziesiątą pierwszą rocznicę Deklaracji Roberta Schumana, Parlament Europejski - Biuro we Wrocławiu, wspólnie z V Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Jakuba Jasińskiego, ma przyjemność zaprosić Państwa na wystawę fotograficzną „Jestem Europejczykiem”.
Uczennice i uczniowie liceum – młodzi ludzie, którzy przyszli na świat, gdy Polska wstępowała do Unii Europejskiej – prezentują ważne dla siebie przedmioty. Każdy z nich opowiada osobistą historię i odzwierciedla emocje związane z przynależnością do wspólnej Europy. Dzięki kodom QR umieszczonym na każdej planszy, będzie można też obejrzeć krótkie nagrania, na których bohaterowie zdjęć dzielą się swoimi przemyśleniami o europejskiej tożsamości.

Otwarte konsultacje publiczne Komisji poświęcone europejskiej przestrzeni danych dotyczących zdrowia2021-05-03

Komisja opublikowała dziś otwarte konsultacje publiczne poświęcone europejskiej przestrzeni danych dotyczących zdrowia – ważnego elementu Europejskiej Unii Zdrowia. Celem tej przestrzeni jest pełne wykorzystanie możliwości związanych z cyfrową ochroną zdrowia, by zapewnić opiekę zdrowotną wysokiej jakości i zmniejszać nierówności. Umożliwi ona dostęp do danych dotyczących zdrowia do celów profilaktyki, diagnostyki i leczenia, badań i innowacji, a także kształtowania polityki i prawodawstwa. Baczną uwagę będzie się tu zwracać na poszanowanie praw osób fizycznych do kontrolowania własnych danych dotyczących zdrowia. Odpowiedzi na konsultacje będzie można nadsyłać do 26 lipca 2021 r.