Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

"Nowe pokolenie Europejczyków – szybkie działanie, trwałe rozwiązania" - artykuł przewodniczącej Kom

Zanim 100 dni temu objęłam stanowisko przewodniczącej Komisji, już byłam pod wrażeniem tego, jak nowe pokolenie Europejczyków wykazuje hart ducha i odwagę w działaniu. W piątek ponownie zobaczyłam i usłyszałam to wyraźnie, gdy tysiące młodych ludzi wyszło na ulice Brukseli, aby domagać się pilnych działań dla naszej planety.
To pokolenie chce działać szybko – i ma rację. Przed nami bowiem poważna podwójna transformacja – ekologiczna i cyfrowa. Będzie dotyczyła nas wszystkich, niezależnie od tego, gdzie mieszkamy i czym się zajmujemy. Zmieni to, jak podróżujemy, w jaki sposób projektujemy i wytwarzamy różne produkty oraz jak z nich korzystamy. Stworzy nowe możliwości dla europejskich innowatorów, przedsiębiorców i przemysłu.
Tydzień w polityce to długo. Ale 100 dni starcza zaledwie na wyznaczenie kierunku i postawienie pierwszych ważnych kroków w naszej podróży. Po drodze czekają nas przeszkody i próby, jak w minionym tygodniu, ale zawsze musi nam towarzyszyć duch nowego europejskiego pokolenia. To wasz czas, a podróż rozpoczyna się już teraz.