Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Europejski Tydzień Młodzieży dobiega końca

logo_ETM"Twórz, działaj, włącz się" - to hasło tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Z tej okazji w 33 krajach programu Erasmus+ od początku maja odbywały się liczne wydarzenia związane z aktywnością młodych ludzi oraz rolą i przyszłością młodzieży w Europie.

Nasz punkt we współpracy z bydgoskim Eurodeskiem również włączył się w ETM! 10 maja gościliśmy w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 5 w Bydgoszczy z warsztatami o mobilności zawodowej młodzieży w UE "Europraca". Celem zajęć było przekazanie uczniom podstawowych informacji o mobilności zawodowej młodzieży w UE oraz poinformowanie o programach, sieciach informacyjnych i źródłach informacji poświęconych problematyce pracy w Unii Europejskiej. Młodzież podjęła również ożywioną dyskusję czy warto wyjechać do pracy za granicę oraz jakie szanse i zagrożenia wynikają z takiej decyzji. Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Tygodnia Młodzieży przyznanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Więcej na temat idei Europejskiego Tygodnia Młodzieży znajduje się na oficjalnej stronie inicjatywy: http://ec.europa.eu/youth/week.