Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Dzień Europy w Bydgoszczy

plakat_Dzień_Europy_2017„Europa nie powstanie od razu ani w całości:
będzie powstawała przez konkretne realizacje,
tworząc najpierw rzeczywistą solidarność”
(fragment Deklaracji Schumana, 9 maja 1950 r.)

Dzień Europy to jeden z symboli Unii Europejskiej. To święto pokoju i jedności w Europie, obchodzone co roku przez wszystkich obywateli UE. Także w Bydgoszczy przyłączamy się do świętowania Dnia Europy podczas festynu organizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz przy WSG.

Mieszkańców Bydgoszczy i okolic, a szczególnie dzieci, zapraszamy do aktywnego udziału w obchodach Dnia Europy 9 maja 2017 r. Zapraszamy od godziny 10:00 na kampus Wyższej Szkoły Gospodarki, który tego dnia zamieni się w „miasteczko europejskie”. Wśród licznych atrakcji m.in. zabawy i konkursy z nagrodami na temat UE, kolorowanki, malowanie twarzy, spotkanie z Syriuszem – maskotką UE, wata cukrowa oraz Europejskie Koło Fortuny. W samo południe zabrzmią dźwięki hymnu Unii Europejskiej, a gości obdarujemy kwiatami w barwach Unii Europejskiej. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Do udziału w wydarzeniu szczególnie zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli – przyjdźcie całą klasą! Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup zorganizowanych na adres e-mail: europedirect-bydgoszcz@byd.pl lub telefonicznie: (52) 567 00 69.
 
***Uwaga: W razie złej pogody obchody Dnia Europy zostaną przeniesione do Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej na kampusie WSG (wejście od parkingu przy ul. Królowej Jadwigi 14, bud. L). W tej sytuacji część zaplanowanych atrakcji może ulec modyfikacji.

Organizator:
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz przy Wyższej Szkole Gospodarki

Pobierz program Dnia Europy w Bydgoszczy 09.05.2017 r. (PDF)