Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

60 lat i co dalej? - debata z obywatelami o UE

Popierasz integrację europejską i masz pomysł, jak ją usprawnić? A może nie odpowiada Ci obecny kształt Unii Europejskiej i wiesz, co należy w niej zmienić? Chcemy poznać Twoją opinię!

Polska Fundacja im Roberta Schumana zaprasza do udziału w debacie z okazji 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich:

60 lat i co dalej?
Warszawa, 25 marca 2017 r.

Kto może wziąć udział?

36 osób z całego kraju, w każdym wieku (18+), o różnym nastawieniu do integracji europejskiej, bez względu na ich wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Interesuje nas Twoje zdanie!

O czym będziemy dyskutować?

Debata dotyczyć będzie kluczowych tematów dla UE:

  • bezpieczeństwa,
  • środowiska,
  • kultury i tożsamości,
  • zatrudnienia,
  • mobilności i migracji,
  • zaufania obywateli.

Kto weźmie udział w dyskusji?

Oprócz uczestników z całej Polski, w rozmowie wezmą udział także eksperci, którzy będą udzielać odpowiedzi na pytania i wspierać uczestników swoją wiedzą. Jednak najważniejszy będzie dla nas Twój głos! Wniosków z dyskusji wysłucha dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce dr Marek Prawda.

Kiedy i gdzie?

Debata odbędzie się w sobotę 25 marca 2017 r. w godzinach 12:00 – 19:00  w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie. Osobom spoza Warszawy organizatorzy pokrywają koszty dojazdu (transport publiczny, 2 klasa) i zakwaterowania (nocleg z 25. na 26. marca, pokoje 2-osobowe).

Jak się zgłosić?

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (DOC) i przesłać go na adres j.rozycka@schuman.pl, faksem na numer 22 621 75 55 lub pocztą na adres Fundacji Schumana: Al. Ujazdowskie 37/5, 00-540 Warszawa do 21 lutego 2017 r.

Więcej informacji na stronie: http://schuman.pl/pl/traktaty

Kontakt: Joanna Różycka - j.rozycka@schuman.pl