Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie

Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską

 

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz, Centrum Europejskie im. Roberta Schumana oraz Wyższa Szkoła Gospodarki co roku w okresie jesiennym ogłaszają ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej. W 2019 roku zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 20 grudnia 2019 r. 

Prace na konkurs zgłaszać mogą absolwenci takich kierunków, jak: stosunki międzynarodowe, politologia, europeistyka, historia, ekonomia, socjologia, administracja, prawo oraz studiów i specjalności pokrewnych, zarówno z uczelni publicznych, jak i niepublicznych z całej Polski. Zgłaszane do konkursu prace powinny w całości lub w części dotyczyć wymiaru prawnego, politycznego, ekonomicznego lub społecznego stosunków międzynarodowych UE bądź kwestii członkostwa Polski w strukturach UE.

Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody: 

  • atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci gadżetów elektronicznych i europejskich upominków;
  • możliwość publikacji fragmentów najlepszych prac w recenzowanych czasopismach naukowych „Studia i analizy europejskie” oraz „Unia Europejska – perspektywy społeczno-ekonomiczne”, punktowanych przez MNiSW.

Regulamin konkursu (XI edycja - 2019)

Mamy ogromną przyjemność ogłosić wyniki konkursu na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej.
Zwycięzcy XI edycji konkursu:

1 miejsce  - Weronika Wieloch

za pracę "Analiza porównawcza systemów podatkowych w Polsce na tle wybranych krajów Unii Europejskiej"

2 miejsce - Karolina Wierzbicka

za pracę "Wpływ prawa Unii Europejskiej na polskie regulacje antynikotynowe i antyalkoholowe"

3 miejsce  - Kinga Szrajder

za pracę "Rola podatku CIT w budżecie państwa w Polsce na tle państw Unii Europejskiej w latach 2003-2017"

Gratulujemy zwycięzcom!!! Dziękujemy również wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie i zachęcamy do udziału w następnych konkursach oraz wydarzeniach organizowanych przez nasz punkt.