Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie
Quiz w ramach Dnia Europy

Dziś w ramach Dnia Europy mieliśmy okazję spotkać się z uczniami XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy im. Jeremiego Przybory. W spotkaniu uczestniczyło prawie 200 osób! Podczas naszego spotkania uczniowie poznali wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności z Gruzji, Albanii, Bośni i Hercegowiny oraz absolwenta Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy z Zambii. Uczniowie wzięli również udział w quizie "Co wiemy o naszej Europie?", a do zwycięzców powędrują niedługo nagrody ufundowane przez Parlament Europejski - Biuro w Polsce oraz EUROPE DIRECT Bydgoszcz!

2021-05-11czytaj więcej
Sieć EUROPE DIRECT rośnie w siłę!

Nasz punkt Europe Direct Bydgoszcz prowadzony przez Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy jest częścią unijnej sieci Europe Direct. W Polsce działają 24 punkty, a w całej UE 424 punkty! Działamy dalej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przybliżamy Wam politykę UE i mówimy o unijnych wartościach. Wkrótce więcej informacji o naszych wydarzeniach!

2021-05-10czytaj więcej
QUIZ - Co wiemy o naszej Europie? w ramach Dnia Europy

11 maja razem z XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy im. Jeremiego Przybory będziemy świętować Dzień Europy! Z tej okazji przygotowaliśmy "QUIZ - Co wiemy o naszej Europie?". Do wygrania atrakcyjne nagrody + nagrody specjalne ufundowane przez Parlament Europejski - Biuro w Polsce. Czeka nas również Q&A z wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności i studentami zagranicznymi Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Będzie ciekawie, relacja już wkrótce!

2021-05-06czytaj więcej
Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską

W organizowanym co roku konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej mogą wziąć udział absolwenci studiów wyższych z całej Polski. Do wygrania są m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz możliwość opublikowania fragmentów najlepszych prac w recenzowanych czasopismach naukowych.

Czasopismo naukowe

Głównym celem naszego rocznika naukowego jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, a szczególnie procedur i mechanizmów funkcjonowania UE, jej systemu prawnego i decyzyjnego, społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz roli Polski w Unii.

Dyżury doradcy ds. funduszy europejskich

Zamierzasz ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej? Sprawdź, jakie możliwości oferują fundusze europejskie! Co miesiąc zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkania z doradcą ds. funduszy europejskich do PIE Europe Direct - Bydgoszcz.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz działa przy Wyższej Szkole Gospodarki już od 2005 roku. Udzielamy informacji i porad we wszystkich obszarach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Organizujemy i wspieramy przedsięwzięcia informacyjne i edukacyjne o tematyce europejskiej, takie jak: konferencje, seminaria, moduły szkoleniowe, warsztaty, lekcje europejskie i obywatelskie, spotkania Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego czy dyżury eksperta do spraw funduszy. Swoje działania kierujemy do wszystkich obywateli regionu kujawsko-pomorskiego. W szczególności do współpracy zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i instytucje oświatowe, organizacje pozarządowe oraz studentów i młodzież.