Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie
Najnowszy filmik na naszym kanale YouTube już dostępny!

W najnowszym filmiku na naszym kanale YouTube (link do kanału: https://bit.ly/3dalyXr) wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności z Gruzji, Albanii oraz Bośni i Hercegowiny opowiadają o swoich doświadczeniach wolontariatu w Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

  • Co to jest Europejski Korpus Solidarności?
  • Kto może skorzystać?
  • Czym zajmują się wolontariusze?
  • Gdzie pracują?
  • Jakie są ich wrażenia?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie tutaj:
Link do filmiku: https://bit.ly/3a3ywo8

2021-04-09czytaj więcej
Koronawirus: Komisja Europejska mobilizuje 123 mln euro na badania i innowacje

Komisja mobilizuje 123 miliony euro z „Horyzontu Europa”, nowego unijnego programu badań i innowacji, na pilne badania nad wariantami koronawirusa. To pierwsze nadzwyczajne finansowanie w ramach programu Horizon Europe stanowi uzupełnienie szeregu finansowanych przez UE działań w zakresie badań i innowacji w walce z koronawirusem i przyczynia się do ogólnych działań Komisji mających na celu zapobieganie, łagodzenie i reagowanie na wpływ wariantów koronawirusa, zgodnie z nową europejską -plan gotowości obronnej HERA Inkubator. Nowe wezwania do pilnych badań nad wariantami koronawirusa Komisja wystosowała nowe zaproszenia, które uzupełniają wcześniejsze działania mające na celu opracowanie terapii i szczepionek, organizując i prowadząc badania kliniczne w celu przyspieszenia opracowywania obiecujących leków i szczepionek przeciwko SARS-CoV-2 / COVID-19. Aby przeczytać więcej:

2021-04-08czytaj więcej
Najnowszy Newsletter już dostępny! Zobacz co działo się w marcu.

Nasz najnowszy Newsletter już dostepny! Najważniejsze wydarzenia prosto z UE. Sprawdź co działo się w marcu. Newsletter zawiera najnowsze informacje z Unii Europejskiej i o działalności naszego biura.
LINK: https://bit.ly/2RkpzjC

2021-04-08czytaj więcej
Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską

W organizowanym co roku konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej mogą wziąć udział absolwenci studiów wyższych z całej Polski. Do wygrania są m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz możliwość opublikowania fragmentów najlepszych prac w recenzowanych czasopismach naukowych.

Czasopismo naukowe

Głównym celem naszego rocznika naukowego jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, a szczególnie procedur i mechanizmów funkcjonowania UE, jej systemu prawnego i decyzyjnego, społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz roli Polski w Unii.

Dyżury doradcy ds. funduszy europejskich

Zamierzasz ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej? Sprawdź, jakie możliwości oferują fundusze europejskie! Co miesiąc zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkania z doradcą ds. funduszy europejskich do PIE Europe Direct - Bydgoszcz.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz działa przy Wyższej Szkole Gospodarki już od 2005 roku. Udzielamy informacji i porad we wszystkich obszarach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Organizujemy i wspieramy przedsięwzięcia informacyjne i edukacyjne o tematyce europejskiej, takie jak: konferencje, seminaria, moduły szkoleniowe, warsztaty, lekcje europejskie i obywatelskie, spotkania Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego czy dyżury eksperta do spraw funduszy. Swoje działania kierujemy do wszystkich obywateli regionu kujawsko-pomorskiego. W szczególności do współpracy zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i instytucje oświatowe, organizacje pozarządowe oraz studentów i młodzież.