Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie
Za nami seminarium "UE Trzeciego Wieku"

Wczoraj w Centrum Aktywności i Edukacji w Solcu Kujawskim odbyło się seminarium dot. funduszy UE oraz zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku brali udział w spotkaniu. Kolejne seminaria odbędą się w najbliższy piątek na kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

2019-03-19czytaj więcej
Wybrane projekty programu Erasmus

Chcemy pokazać Wam wybrane projekty Erasmus+, które działają na rzecz równości płci i wzmocnienia pozycji kobiet. Od ponad trzydziestu lat UE finansuje program Erasmus, który umożliwił ponad 3 milionom studentów z różnych środowisk na poszerzenie swoich horyzontów poprzez naukę i szkolenia. Program daje równe szanse rozwoju, a wiele jego projektów bezpośrednio zainwestowało w budowanie społeczeństwa, które docenia wartość równości płci. Chcielibyśmy podkreślić niektóre projekty Erasmus +, które wzmacniają pozycję kobiet w wielu aspektach życia.
Więcej informacji: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/news/10-erasmus-projects-empower-women_en?fbclid=IwAR194nc5bgtDcZ4M5V6G1TWRlzvcRz97cplyys1s1wutOBDp8KPj5Ky3q2E

2019-03-18czytaj więcej
Dyżur doradcy ds. funduszy europejskich

Już w piątek (22.03) odbędzie się darmowy dyżur doradcy ds. funduszy europejskich! Zapraszamy serdecznie! Więcej na: europedirect-bydgoszcz@byd.pl 

2019-03-18czytaj więcej
Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską

W organizowanym co roku konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej mogą wziąć udział absolwenci studiów wyższych z całej Polski. Do wygrania są m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz możliwość opublikowania fragmentów najlepszych prac w recenzowanych czasopismach naukowych.

Czasopismo naukowe

Głównym celem naszego rocznika naukowego jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, a szczególnie procedur i mechanizmów funkcjonowania UE, jej systemu prawnego i decyzyjnego, społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz roli Polski w Unii.

Dyżury doradcy ds. funduszy europejskich

Zamierzasz ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej? Sprawdź, jakie możliwości oferują fundusze europejskie! Co miesiąc zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkania z doradcą ds. funduszy europejskich do PIE Europe Direct - Bydgoszcz.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz działa przy Wyższej Szkole Gospodarki już od 2005 roku. Udzielamy informacji i porad we wszystkich obszarach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Organizujemy i wspieramy przedsięwzięcia informacyjne i edukacyjne o tematyce europejskiej, takie jak: konferencje, seminaria, moduły szkoleniowe, warsztaty, lekcje europejskie i obywatelskie, spotkania Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego czy dyżury eksperta do spraw funduszy. Swoje działania kierujemy do wszystkich obywateli regionu kujawsko-pomorskiego. W szczególności do współpracy zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i instytucje oświatowe, organizacje pozarządowe oraz studentów i młodzież.