Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie
Bydgoski Festiwal Nauki dotrze aż do Inowrocławia!

25 maja od godz. 10:00 zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu. W ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki zapraszamy na seminarium z cyklu „Unia Europejska Trzeciego Wieku” o godz. 10:00 oraz warsztaty europejskie "Europa tu i teraz" dla dzieci szkół podstawowych o godz. 11:30. Zapraszamy również do naszego stoiska z publikacjami o Unii Europejskiej oraz gadżetami dla dzieci i dorosłych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami: europedirect-bydgoszcz@byd.pl

2018-05-21czytaj więcej
Konsultacje w sprawie przyszłości Europy

Chcesz brać aktywny udział w kształtowniu Europy?
Weź udział w konsultacjach w sprawie przyszłości Europy?
https://ec.europa.eu/commission/consultation-future-europe_pl
https://ec.europa.eu/info/consultations_pl

2018-05-16czytaj więcej
Debata o przyszłości Europy

Dziś na kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki odbyła się debata  o przyszłości Europy. Bardzo ciekawe spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowe XV Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniowie Zespołu Szkół Handlowych. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych debatach!

2018-05-15czytaj więcej
Czasopismo naukowe

Głównym celem naszego rocznika naukowego jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, a szczególnie procedur i mechanizmów funkcjonowania UE, jej systemu prawnego i decyzyjnego, społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz roli Polski w Unii.

Młodzieżowy Parlament Europejski w Bydgoszczy

Z myślą o młodych Europejczykach i ich wizji Unii Europejskiej w naszym Punkcie działa Młodzieżowy Parlament Europejski (MPE). To nieformalna grupa aktywnej młodzieży, zainteresowanej działalnością społeczną i problematyką integracji europejskiej. Przyłącz się już dziś!

Dyżury doradcy ds. funduszy europejskich

Zamierzasz ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej? Sprawdź, jakie możliwości oferują fundusze europejskie! Co miesiąc zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkania z doradcą ds. funduszy europejskich do PIE Europe Direct - Bydgoszcz.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz działa przy Wyższej Szkole Gospodarki już od 2005 roku. Udzielamy informacji i porad we wszystkich obszarach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Organizujemy i wspieramy przedsięwzięcia informacyjne i edukacyjne o tematyce europejskiej, takie jak: konferencje, seminaria, moduły szkoleniowe, warsztaty, lekcje europejskie i obywatelskie, spotkania Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego czy dyżury eksperta do spraw funduszy. Swoje działania kierujemy do wszystkich obywateli regionu kujawsko-pomorskiego. W szczególności do współpracy zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i instytucje oświatowe, organizacje pozarządowe oraz studentów i młodzież.