Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie
Zapobiegajmy zmianom klimatu!

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla: cele i środki UE - Czy byłeś na jednym z marszów wspierających klimat? Członkowie popierają te protesty i wezwali UE do bardziej ambitnego podejścia do redukcji emisji dwutlenku węgla, aby zapobiec zmianom klimatu. Przeczytaj, co proponują w tym linku: http://epfacebook.eu/qgCj

2019-03-22czytaj więcej
W jaki sposób Europe Direct przy Wyższej Szkole Gospodarki działa dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku?

Europe Direct Bydgoszcz zorganizowało seminarium na temat funduszy europejskich i wyborów europejskich oraz ich znaczenia dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie odbyło się w Wyższej Szkole Gospodarki. Tytuł seminarium brzmiał: „Fundusze europejskie dla seniorów”. Prowadzący podzielił się swoją szeroką wiedzą na temat funduszy europejskich i wyborów europejskich. Studenci UTW z WSG przybyli na spotkanie, aby zdobyć wiedzę na temat rządowego programu, który został otwarty w celu wspierania aktywności społecznej osób starszych (ASOS) 2014-2020, program „Senior +”, program „Seniorzy w akcji”, który wdraża fundusze UE w naszym regionie (województwo kujawsko - pomorskie) i wybory europejskie - dlaczego są ważne ?

2019-03-22czytaj więcej
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa 2019

Dzisiaj jest Światowy Dzień Zespołu Downa 2019 <3 Każdy ma prawo być szczęśliwy!!!
Przyjaciele nie liczą chromosomów! Świętuj z nami i zobacz filmik na YouTube tutaj: 

https://www.youtube.com/watch?v=Ju-q4OnBtNU&t=29s&fbclid=IwAR37HiYWGkJMU69SMDqshwdMc6EykTvV5MUn2A-4aptossWB7DF3E5NqS78

2019-03-21czytaj więcej
Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską

W organizowanym co roku konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej mogą wziąć udział absolwenci studiów wyższych z całej Polski. Do wygrania są m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz możliwość opublikowania fragmentów najlepszych prac w recenzowanych czasopismach naukowych.

Czasopismo naukowe

Głównym celem naszego rocznika naukowego jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, a szczególnie procedur i mechanizmów funkcjonowania UE, jej systemu prawnego i decyzyjnego, społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz roli Polski w Unii.

Dyżury doradcy ds. funduszy europejskich

Zamierzasz ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej? Sprawdź, jakie możliwości oferują fundusze europejskie! Co miesiąc zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkania z doradcą ds. funduszy europejskich do PIE Europe Direct - Bydgoszcz.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz działa przy Wyższej Szkole Gospodarki już od 2005 roku. Udzielamy informacji i porad we wszystkich obszarach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Organizujemy i wspieramy przedsięwzięcia informacyjne i edukacyjne o tematyce europejskiej, takie jak: konferencje, seminaria, moduły szkoleniowe, warsztaty, lekcje europejskie i obywatelskie, spotkania Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego czy dyżury eksperta do spraw funduszy. Swoje działania kierujemy do wszystkich obywateli regionu kujawsko-pomorskiego. W szczególności do współpracy zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i instytucje oświatowe, organizacje pozarządowe oraz studentów i młodzież.