Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie
Logo Wyższa Szkoła Gospodarki
Letnia przerwa w ED-Bydgoszcz

Od 24 sierpnia do 14 września nasze biuro będzie zamknięte. Zapraszamy w tym czasie wyłącznie do kontaktu e-mailowego. Pomimo tej przerwy, spotkanie z ekspertem ds. funduszy 29 sierpnia (16:00-19:00) odbędzie się zgodnie z planem.

2016-08-23czytaj więcej
Nowe numery biuletynów PIE ED-Bydgoszcz

Właśnie ukazały się najnowsze numery naszych elektronicznych biuletynów. Informujemy w nich o dostępnych grantach i konkursach UE oraz przybliżamy działania UE w kontekście dzisiejszego Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej.

2016-08-19czytaj więcej
Orędzie o stanie Unii Europejskiej

14 września Przewodniczący Komisji Europejskiej przedstawi orędzie o stanie UE. To czas na  podsumowanie osiągnięć minionego roku, przedstawienie planów na kolejne 12 miesięcy oraz debatę wokół najważniejszych wyzwań dla Europy.

2016-08-18czytaj więcej
Czasopismo naukowe "Studia i analizy europejskie"

Głównym celem naszego rocznika naukowego jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, a szczególnie procedur i mechanizmów funkcjonowania UE, jej systemu prawnego i decyzyjnego, społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz roli Polski w Unii.

Młodzieżowy Parlament Europejski w Bydgoszczy

Z myślą o młodych Europejczykach i ich wizji Unii Europejskiej w naszym Punkcie działa Młodzieżowy Parlament Europejski (MPE). To nieformalna grupa aktywnej młodzieży, zainteresowanej działalnością społeczną i problematyką integracji europejskiej. Przyłącz się już dziś!

Dyżury doradcy ds. funduszy europejskich

Zamierzasz ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej? Sprawdź, jakie możliwości oferują fundusze europejskie! Co miesiąc zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkania z doradcą ds. funduszy europejskich do PIE Europe Direct - Bydgoszcz.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz działa przy Wyższej Szkole Gospodarki już od 2005 roku. Udzielamy informacji i porad we wszystkich obszarach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Organizujemy i wspieramy przedsięwzięcia informacyjne i edukacyjne o tematyce europejskiej, takie jak: konferencje, seminaria, moduły szkoleniowe, warsztaty, lekcje europejskie i obywatelskie, spotkania Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego czy dyżury eksperta do spraw funduszy. Swoje działania kierujemy do wszystkich obywateli regionu kujawsko-pomorskiego. W szczególności do współpracy zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i instytucje oświatowe, organizacje pozarządowe oraz studentów i młodzież.