Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie
Młodzieżowy Parlament Europejski w akcji!

Już jutro kolejne spotkanie Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego. Nasz Parlament to grupa aktywnej młodzieży, lokalnie zaangażowanej w sprawy europejskiej wagi. Nie czekaj, dołącz do nas!

2017-11-23czytaj więcej
Informator ED-Bydgoszcz już gotowy

Z przyjemnością informujemy, że kolejny, tym razem listopadowy Informator Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz jest już gotowy. Życzymy udanej lektury.

2017-11-23czytaj więcej
Szkolenie „Europa dla biznesu – szanse i wyzwania” za nami

Szkolenie „Europa dla biznesu – szanse i wyzwania” za nami. Jak założyć własną firmę? Skąd pozyskać pieniądze na jej założenie lub rozwinięcie? Na te i inne pytania odpowiadał nasz ekspert. Oprócz wiedzy nasi słuchacze otrzymali również bezpłatne publikacje i inne materiały informacyjne. Zobaczcie kilka zdjęć z wydarzenia, które zorganizowane zostało w Inowrocławiu przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz oraz Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu.

2017-11-21czytaj więcej
Czasopismo naukowe

Głównym celem naszego rocznika naukowego jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, a szczególnie procedur i mechanizmów funkcjonowania UE, jej systemu prawnego i decyzyjnego, społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz roli Polski w Unii.

Młodzieżowy Parlament Europejski w Bydgoszczy

Z myślą o młodych Europejczykach i ich wizji Unii Europejskiej w naszym Punkcie działa Młodzieżowy Parlament Europejski (MPE). To nieformalna grupa aktywnej młodzieży, zainteresowanej działalnością społeczną i problematyką integracji europejskiej. Przyłącz się już dziś!

Dyżury doradcy ds. funduszy europejskich

Zamierzasz ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej? Sprawdź, jakie możliwości oferują fundusze europejskie! Co miesiąc zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkania z doradcą ds. funduszy europejskich do PIE Europe Direct - Bydgoszcz.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz działa przy Wyższej Szkole Gospodarki już od 2005 roku. Udzielamy informacji i porad we wszystkich obszarach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Organizujemy i wspieramy przedsięwzięcia informacyjne i edukacyjne o tematyce europejskiej, takie jak: konferencje, seminaria, moduły szkoleniowe, warsztaty, lekcje europejskie i obywatelskie, spotkania Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego czy dyżury eksperta do spraw funduszy. Swoje działania kierujemy do wszystkich obywateli regionu kujawsko-pomorskiego. W szczególności do współpracy zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i instytucje oświatowe, organizacje pozarządowe oraz studentów i młodzież.