Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie
Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską

UWAGA KONKURS !!!

Ogłaszamy X edycję konkursu na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej.

Do wygrania!!
-głośnik JBL
-tablet 
-europejskie gadżety

oraz możliwość publikacji fragmentów najlepszych prac w recenzowanych czasopismach naukowych:
-"Studia i analizy europejskie"
-"Unia Europejska - perspektywy społeczno-ekonomiczne"

DEADLINE nadsyłania prac: 17 grudnia 2018 

Szczegóły oraz regulamin konkursu na naszej stronie w zakładce "Nasze działania".

2018-11-08czytaj więcej
Zaproszenie na Inaugurację Europejskiego Wolontariatu

Zapraszamy na Inaugurację Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce!

Inauguracja odbędzie się 30 października w Warszawie. 

Jeśli interesują Cię różne formy wolontariatu to coś dla Ciebie!

Chcesz znać szczegóły? Czytaj dalej! 

2018-10-17czytaj więcej
Zachęcamy do udziału w konsultacjach!

Konsultacje ws. przyszłości Europy - wyraź swoje zdanie!

Swoje opinie na temat przyszłości Europy można przekazywać online poprzez specjalny kwestionariusz opracowany przez Komisję Europejską:

https://ec.europa.eu/consultation/runner/Future-of-Europe?surveylanguage=pl

#DebataOEuropie

 

2018-10-15czytaj więcej
Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską

W organizowanym co roku konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej mogą wziąć udział absolwenci studiów wyższych z całej Polski. Do wygrania są m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz możliwość opublikowania fragmentów najlepszych prac w recenzowanych czasopismach naukowych.

Czasopismo naukowe

Głównym celem naszego rocznika naukowego jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, a szczególnie procedur i mechanizmów funkcjonowania UE, jej systemu prawnego i decyzyjnego, społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz roli Polski w Unii.

Młodzieżowy Parlament Europejski w Bydgoszczy

Z myślą o młodych Europejczykach i ich wizji Unii Europejskiej w naszym Punkcie działa Młodzieżowy Parlament Europejski (MPE). To nieformalna grupa aktywnej młodzieży, zainteresowanej działalnością społeczną i problematyką integracji europejskiej. Przyłącz się już dziś!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz działa przy Wyższej Szkole Gospodarki już od 2005 roku. Udzielamy informacji i porad we wszystkich obszarach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Organizujemy i wspieramy przedsięwzięcia informacyjne i edukacyjne o tematyce europejskiej, takie jak: konferencje, seminaria, moduły szkoleniowe, warsztaty, lekcje europejskie i obywatelskie, spotkania Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego czy dyżury eksperta do spraw funduszy. Swoje działania kierujemy do wszystkich obywateli regionu kujawsko-pomorskiego. W szczególności do współpracy zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i instytucje oświatowe, organizacje pozarządowe oraz studentów i młodzież.