Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie
Korzystałeś z naszych usług? Wypełnij ankietę!

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety dot. funkcjonowania naszego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz.

2018-11-16czytaj więcej
Przewodniczący Tajani o porozumieniu w sprawie Brexitu

“Brexit najsilniej dotknie ludzi. Najważniejsze są prawa naszych obywateli, zachowanie kruchego pokoju w Irlandii Północnej i zabezpieczenie miejsc pracy, zagrożonych przez wyjście Wielkiej Brytanii z UE”, powiedział Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani, odnosząc się do sprawozdania na temat porozumienia w sprawie Brexitu, złożonego dziś, przez głównego negocjatora, Michela Barnier, podczas Konferencji Przewodniczących grup politycznych

2018-11-16czytaj więcej
Redukcja emisji CO2 do 2030 roku!

Parlament poparł plany redukcji emisji CO2 przez samochody ciężarowe i autobusy w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku. Posłowie przyjęli wyższe cele redukcji emisji z nowych ciężarówek (35%), niż Komisja Europejska (30%), co ma zmniejszyć emisje CO2 w UE do 2030 roku, z celem pośrednim, wynoszącym 20%, do 2025 roku. Producenci będą również musieli zapewnić, że pojazdy o zerowej i niskiej emisji (emitujące co najmniej 50% mniej) będą miały 20% udział w rynku do 2030 roku, biorąc pod uwagę poziom sprzedaży, posiadając, 5% udziału w rynku do 2025 roku.

2018-11-15czytaj więcej
Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską

W organizowanym co roku konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej mogą wziąć udział absolwenci studiów wyższych z całej Polski. Do wygrania są m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz możliwość opublikowania fragmentów najlepszych prac w recenzowanych czasopismach naukowych.

Czasopismo naukowe

Głównym celem naszego rocznika naukowego jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, a szczególnie procedur i mechanizmów funkcjonowania UE, jej systemu prawnego i decyzyjnego, społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz roli Polski w Unii.

Młodzieżowy Parlament Europejski w Bydgoszczy

Z myślą o młodych Europejczykach i ich wizji Unii Europejskiej w naszym Punkcie działa Młodzieżowy Parlament Europejski (MPE). To nieformalna grupa aktywnej młodzieży, zainteresowanej działalnością społeczną i problematyką integracji europejskiej. Przyłącz się już dziś!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz działa przy Wyższej Szkole Gospodarki już od 2005 roku. Udzielamy informacji i porad we wszystkich obszarach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Organizujemy i wspieramy przedsięwzięcia informacyjne i edukacyjne o tematyce europejskiej, takie jak: konferencje, seminaria, moduły szkoleniowe, warsztaty, lekcje europejskie i obywatelskie, spotkania Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego czy dyżury eksperta do spraw funduszy. Swoje działania kierujemy do wszystkich obywateli regionu kujawsko-pomorskiego. W szczególności do współpracy zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i instytucje oświatowe, organizacje pozarządowe oraz studentów i młodzież.