Logo Centrum Pratnerstwo Wschodnie
Jak będzie wyglądał budżet Unii Europejskiej na najbliższe lata?

Według Moniki Hohlmeir, negocjatora budżetu Parlamentu, budżet UE na 2020 r. Powinien obejmować większe finansowanie działań na rzecz klimatu i większe inwestycje w zrównoważone technologie.

Hohlmeier: walka ze zmianami klimatu jest priorytetem budżetu UE 2020. Nadrzędnym priorytetem Parlamentu jest to, że chcemy rozwiązać problem zmiany klimatu i jednocześnie połączyć go z możliwościami tworzenia nowych miejsc pracy i wzmocnienia konkurencyjności naszej gospodarki.
Chcieliśmy jasno powiedzieć, że Parlament chce wnieść znaczący wkład w innowacje, badania i nowe zielone technologie dzięki przyszłorocznemu budżetowi. Chcemy dawać pieniądze uniwersytetom i instytucjom badawczym, które prowadzą tego rodzaju badania i z powodzeniem współpracują z przemysłem.

Więcej: https://www.europarl.europa.eu/news/en/headlines/economy/20191010STO64045/hohlmeier-climate-action-is-priority-for-eu-2020-budget

2019-10-15czytaj więcej
Zgłoszenia przyjmowane tylko do 20 października!

Drodzy licealiści! Nie przegapcie niezwykłej szansy na udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze do 20 października! Gorąco zachęcamy do udziału. Szkoły zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl do 20 października. Komitet Organizacyjny ma siedzibę w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk, ul. Partyzantów 31A, 76 – 200 Słupsk, tel. 794 725 448, mail. kontakt@gwiezdnykrag.pl

2019-10-15czytaj więcej
Ogólnopolska Olimpiada

Ogólnopolska Olimpiada "Gwiezdny Krąg" startuje po raz XV! Tak to już 15 lat! Serdecznie zachęcamy licealistów z naszego regionu i nie tylko do zgłaszania się i wzięcia udziału w olimpiadzie. Naprawdę warto sprawdzić swoją wiedzę. Tym bardziej, że najlepsze osoby mają możliwość wyjazdu do Brukseli!

Więcej:

http://gwiezdnykrag.pl/index.php/2019/09/10/startujemy-po-raz-15/?fbclid=IwAR0etLQg9gzvoKO6Y1S6OIIdQ3iJqqgJ0dJc-LYMt7QDncXWXHkEGc0VqDo

2019-10-01czytaj więcej
Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską

W organizowanym co roku konkursie na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych Unii Europejskiej mogą wziąć udział absolwenci studiów wyższych z całej Polski. Do wygrania są m.in. atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz możliwość opublikowania fragmentów najlepszych prac w recenzowanych czasopismach naukowych.

Czasopismo naukowe

Głównym celem naszego rocznika naukowego jest przedstawianie różnych aspektów Unii Europejskiej, a szczególnie procedur i mechanizmów funkcjonowania UE, jej systemu prawnego i decyzyjnego, społeczno-ekonomicznego wymiaru integracji europejskiej oraz roli Polski w Unii.

Dyżury doradcy ds. funduszy europejskich

Zamierzasz ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej? Sprawdź, jakie możliwości oferują fundusze europejskie! Co miesiąc zapraszamy na bezpłatne, indywidualne spotkania z doradcą ds. funduszy europejskich do PIE Europe Direct - Bydgoszcz.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Bydgoszcz działa przy Wyższej Szkole Gospodarki już od 2005 roku. Udzielamy informacji i porad we wszystkich obszarach związanych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. Organizujemy i wspieramy przedsięwzięcia informacyjne i edukacyjne o tematyce europejskiej, takie jak: konferencje, seminaria, moduły szkoleniowe, warsztaty, lekcje europejskie i obywatelskie, spotkania Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego czy dyżury eksperta do spraw funduszy. Swoje działania kierujemy do wszystkich obywateli regionu kujawsko-pomorskiego. W szczególności do współpracy zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i instytucje oświatowe, organizacje pozarządowe oraz studentów i młodzież.